تبلیغات
پایگاه مقالات دامپروری و دامپزشكی
پایگاه مقالات دامپروری و دامپزشكی
آبزیان، گاو شیری، تمساح، شترمرغ، بوقلمون، زنبورعسل، مرغ، گوسفند، بلدرچین، شتر، كبك و...
تبلیغات

جستجو

نظرسنجی

در بخش دامپروری تمایل به سرمایه گذاری در كدام زمینه را دارید؟

طنز

صفحات جانبی
آمار سایت
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان : 1
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

تغذیه و خوراك كروكودیل و تمساحتغذیه و خوراك كروكودیل و تمساح

تغذیه تمساح و كروكودیل

تمساح ها و كروكودیلها می توانند مدت زیادی را بدون غذا تحمل كنند . دانشمندان معتقدند كه بچه تمساح ها و كروكودیلها می توانند تابیش از چهار ماه و بالغین آنها تا بیش از دو سال زنده بمانند. بیشتر تمساح ها و كروكودیلها سالیانه فقط 50 وعده كامل غذا می خورند ( در حالیكه انسان 1000 وعده غذا می خورند ) . آنها همچنین در مدت زمستان و زمانهایی كه بی حركت و كم كارند ، غذای كمی می خورند .
غذای تمساحهاوكروكودیلها در حیات و حش چیست ؟
تمساح ها و كروكودیلها ؛‌ حشره ، قورباغه ، عنكبوت ، جانوران صدفدار ، حلزون ، پرنده ، ماهی ، خزندگان دیگر و جانوران پستاندار را می خورند . اما این مسئله كه از هر كدام این غذاها ، چه مقدار می توانند بخورند به اندازه ، نوع و محل زندگیشان بستگی دارد .
...

تنوع در خوراك
غذای بچه های بیشتر انواع تمساح ها و كروكودیلها ، حشره است اما به محض اینكه كمی بزرگتر شدند نوزاد قورباغه ، حلزون ، خرچنگ ، میگو و ماهیهایی كوچك را می خورند . هنگامیكه بزرگتر شدند شروع می كنند به خوردن، ماهیهای بزرگتر ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران كوچك و بزرگ . بالغین آنها نه تنها معده های بزرگتر و اشتهای بیشتری دارند بلكه برای اینكه بتوانند طعمه را بگیرند پوزه های قویتری هم دارند . غذایی كه یك تمساح یا كروكودیل می خورد به زیستگاهش بستگی دارد . تمساح ها و كروكودیلهایی كه در آب شور مردابها و دهانه رودخانه ها زندگی می كنند از همنوعانشان كه در آبهای شیرین زندگی می كنند ، غذاهای متنوع تری می خورند زیرا انواع غذاهای اطرافشان متفاوت است . نوع ( شكل ) پوزه نیز در تعیین غذا نقش مهمی دارد . از آنجائیكه پوزه های بلند و باریك قادرند آب را كنار زده ، راهی باز كنند و سریعتر و آسانتر از پوزه های پهن و سنگین از میان آب عبور كنند ، بنابراین برای صید ماهی بسیار مناسبند . گریالها و كروكودیلهایی كه پوزه های باریك دارند ، تعداد زیادی ماهی میخورند . آنها غذاهای دیگری نیز می خورند زیرا بسیار جانوران فرزی هستند و قادرند با جهش به داخل آب ، پرنده یا جغد نیز شكار كنند . تمساح ها و كروكودیلها كه پوزه های پهن و سنگین دارند طعمه های بزرگتر قوی است . نوع پستاندارانی كه به عنوان غذا شكار میشوند ؛ به حیات وحش موجود در كشورهایی كه زندگی می كنند ، بستگی دارد .
.
تقسیم غذا
هنگامیكه گله ای از ماهیها به یك كانال باریك نزدیك می شوند ، كروكودیلهای نیل در یك ردیف پهن شده و به ماهیهایی كه به مسیرشان نزدیك میشوند حمله می كنند . آنها هرگز از مسیرشان خارج نمی شوند مبادا راه گریزی برای ماهیها باز گذارند . حتی بر سر غذا با یكدیگر نمی جنگند . زمانیكه یك پستاندار بزرگ گیر می افتد و بزرگی آن به اندازه ای است كه كنترل آن برای یك كروكودیل به تنهایی سخت و دشوار است ، دیگر كروكودیلها جمع شده و غذا را با هم تقسیم می كنند . آنها دور لاشه حیوان حلقه ای تشكیل می دهند ، هر كروكودیل منتظر نوبت خود می ماند ، سپس جلو رفته ، تكه ای از گوشت جسد را كنده و به عقب بر می گردد تا تكه گوشتش را بخورد ، و دوباره منتظر می ماند ، تمساح ها و كروكودیلها شكار چیان خوب و ماهری هستند .
.
غذای تمساح ها و كروكودیلهای موجود در دامداریها و مزارع
.
چه نوع غذایی می توان به تمساح ها یا كروكودیلهای موجود در دامداریها دارد ؟
لازم است كه به بچه تمساح ها و كروكودیلها حدودا هر دو روز یكبار یا هفته ای سه تا چهار بار خوراك داده شود . هنگامیكه بزرگتر می شوند ، تكه های غذا را هم می توان بزرگتر انتخاب كرد و باید دو یا سه بار در هفته به آنها غذا داد .
به تمساح ها ، كروكودیلها و كایمن ها به طور معمول همه نوع غذایی داده میشود و تقریباً هر غذایی را كه جلویشان گذاشته شود ، با اشتیاق می خورند . این به این معنی است كه باید آنها را با یك رژیم غذایی متعادل ؛ تأمین كنید .
   

 


موضوع : مقالات دامی متفرقه ,
برچسب ها : تغذیه و خوراك كروكودیل و تمساح , پرورش تمساح , پرورش كروكودیل , تغذیه كروكودیل , خوراك تمساح , نگهداری كروكودیل و تمساح , غذای تمساح ها و كروكودیلهای موجود در دامداریها و مزارع ,


((تنها یك كلیك برای تشكر كافیست))
گردآورنده :ادمین 1 در تاریخ پنجشنبه 24 آذر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها