تبلیغات
پایگاه مقالات دامپروری و دامپزشكی
پایگاه مقالات دامپروری و دامپزشكی
آبزیان، گاو شیری، تمساح، شترمرغ، بوقلمون، زنبورعسل، مرغ، گوسفند، بلدرچین، شتر، كبك و...
تبلیغات

جستجو

نظرسنجی

در بخش دامپروری تمایل به سرمایه گذاری در كدام زمینه را دارید؟

طنز

صفحات جانبی
آمار سایت
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان : 1
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

کلسیم مورد نیاز مرغهای تخمگذار کلسیم مورد نیاز مرغهای تخمگذار


بر اساس تحقیقات به عمل آمده کلسیم مورد نیاز گله های تخمگذار طی هشتاد و پنج سال اخیر مرتبا تغییر یافته است در صورت تغذیه گله های تخمگذار با دان حاوی کلسیم ناکافی بیش از 150 نوع علایم کمبود کلسیم بروز مینماید که می توانند موجب کاهش تولید شوند . مهمترین مانع در زمینه تعیین مقدار کلسیم تغییرمقدار مورد نیاز کلسیم است که به نظر می رسد مرتبا تغییر می یابد به طوری که بر اساس تحقیقات به عمل آمده از سال 1944 تا سال 1984 مقدار کلسیم 65 درصد افزایش یافته و از روزانه 27/2 به 75/3 گرم برای هر مرغ رسیده است طبق گزارش های موجود میانگین کلسیم مورد نیاز روزانه در دهه سالهای 1940 ، 1960 ، 1970 ، 1980 به ترتیب 44/3 ، 14/4 ، 44/4 و 07/5 گرم برای هر مرغ بوده است . این تغییرات نشانگر مشکلات و اهمیت تامین میزان کلسیم مورد نیاز گله های تخمگذار می باشد در حقیقت با توجه به اطلاعات فوق این سوال پیش می اید که آیا احتیاجات دام مرغ برای کلسیم تغییر نموده یا اینکه عقاید متخصصین تغذیه تغییر پیدا کرده است زیرا حتی در طول سالهای 1960- 1940 تعداد زیادی از متخصصین روزانه بیش از چهار گرم کلسیم را برای هرمرغ توصیه می نمودند در اینجا متذکر می گردد که مقادیر توصیه شده برای کلسیم در این مقاله براساس تفسیر مولف از تحقیقات گذشته تجربیات عملی و تحقیقی که اخیرا در دانشگاه صورت گرفته استوار می باشند .
..

 


موضوع : پرورش مرغ , تغذیه طیور ,
برچسب ها : کلسیم مورد نیاز مرغهای تخمگذار , جیره غذایی مرغ تخمگذار , پرورش مرغ , تغذیه طیور ,


((تنها یك كلیك برای تشكر كافیست))
گردآورنده :ادمین 1 در تاریخ جمعه 31 تیر 1390      ( ) نظرات

فواید استفاده از زئولیتها در جیره غذایی طیور فواید استفاده از زئولیتها در جیره غذایی طیور

1- رزان تمام شدن قیمت دان ( بعلت گرانتر بودن قیمت اکثر مواد اولیه تهیه دان بویژه ذرت نسبت به آن ) .

2- تسهیل در جذب حداکثر مواد مفید و انرژی زا در خوراک مورد مصرف طیور و تقلیل ضایعات مواد غذایی جذب نشده در فضولات .

3- صرفه جویی در مصرف خوراک روزانه طیور و کاهش هزینه های مواد خوراکی .

4- جذب رطوبت فضولات و تسهیل در جمع آوری آنها و تقلیل بوهای سمی از جمله آمونیاک در محیط زیست و بستر طیور .

5- کاهش هزینه های مربوط به خشک نمودن کود و فضولات طیور .
..

 


موضوع : پرورش مرغ , پرورش شترمرغ , پرورش بوقلمون , پرورش بلدرچین , تغذیه طیور ,
برچسب ها : فواید استفاده از زئولیتها در جیره غذایی طیور , جیره غذایی طیور , جیره غذایی مرغ ,


((تنها یك كلیك برای تشكر كافیست))
گردآورنده :ادمین 1 در تاریخ پنجشنبه 30 تیر 1390      ( ) نظرات

جایگزینی برنامه های نور پردازی در مرغداریجایگزینی برنامه های نور پردازی در مرغداری

برنامه های نور پردازی یکی از مهم ترین ابزار مدیریت محیطی است که اجرای آن در محیط تاثیر به سزایی دارد تاثیر متقابلی بین برنامه های نورپردازی که در طی دوره رشد و تخم گذاری مورد استفاده قرارمی گیرد وجود دارد این مساله بسیار مهم است که یک برنامه هماهنگ کننده برای زندگی هر کدام از آنها تهیه شود . این مقاله به تصمیماتی که در طی برنامه نور پردازی در طول دوره رشد وجود دارد می پردازد .
بلوغ جنسی
سنی که در آن مرغها به بلوغ می رسند تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد تخمگذاری آنها دارد تحقیقات نشان می دهد که هر ذخیره ژنتیکی دربهترین سن در بلوغ جنسی است که برای تولید حداکثر تعداد تخم مرغها لازم است . مدیران باید به صورت پیوسته بهترین سن را برای مرغ ها تخمین بزنند حتی اگر از یک نژاد هستند زیرا پرورش دهندگان آنها به طور پیوسته بلوغ زود رس را بر می گزینند .تولید کنندگان معمولا یک برنامه نور پردازی را می خواهند که حداکثر میزان تخم مرغ تولید شود که این تولید در طی یک چرخه به صورت پیوسته خواهد بود این برنامه ممکن است با ذخیره ژنتیکی تفاوت داشته باشد طول چرخه تاریخ خانه سازی و سایر شاخص ها نیز در این امر مورد توجه هستند .سن در بلوغ جنسی تحت تاثیر هرگونه تغییری در دوره نوری است که ممکن است بین ازتخم بیرون آمدن ودوره تحریک نوری بعدی باشد تاثیرات پیوسته ومرتبط در زمینه سن بلوغ جنسی در برنامه های نوری 24 ساعته نشان داده شده است سه نوع برنامه نور پردازی درزمینه طول روز مورد مطالعه قرار گرفته است : 1- پیوسته باقی ماندن
2- افزایش یا کاهش تدریجی در سودهای کوچک
3- تغییرات ناگهانی در چندین ساعات
1- طول روز پیوسته :


 


موضوع : پرورش مرغ ,
برچسب ها : نوردهی مرغداری , تاثیر نور در مرغداری , جایگزینی برنامه های نور پردازی در مرغداری ,


((تنها یك كلیك برای تشكر كافیست))
گردآورنده :ادمین 1 در تاریخ چهارشنبه 29 تیر 1390      ( ) نظرات

ناهنجاریهای پا در بوقلمونهای صنعتی ناهنجاریهای پا در بوقلمونهای صنعتی

ناهنجاریهای پا در نژاد های با رشد سریع در طیور گوشتی و بوقلمون ها میتواند رخ دهد . این اختلالات نه تنها منحصر به گله های كوچك نیست بلكه در گله های بزرگ تجاری طیور گوشتی و بوقلمونها نیز اتفاق می افتد . براورد ها حاكی از آن است كه مشكلات پا دامنه ای در حدود 5/0 تا 4 درصد از كل طیور گوشتی بالغ را در بر میگیرد .

ناهنجاریهای پا چیست ؟
تعدادی از پرنده ها ممكن است با پاها ، پنجه ها و یا چنگال های كج پرورش یابند همچنین پاهای قوس دار ، پیچ خوردگی و یا تورم مفصل های خرگوشی كه مابین استخوان ران و ساق قرار دارد نیز در گله ها دیده میشوند كه اكثر آنها تحت تاثیر شدید قرار نگرفته و میتوانند به طور كاملا عادی رشد كنند . اما بعضی دیگر نیز وجود دارند كه تاثیرات شدیدی از مشكلات پا را دریافت كرده اند و حتی نمیتوانند روی پای خود بایستند و ممكن است پنجه های آنها كج شده و از حالت عادی خارج شوند . پرندگانی كه از مشكلات شدید و دردناك پا رنج میبرند و نمیتوانند غذای خود را بدست بیاورند بزودی خواهند مرد . عوامل زیادی موجب به وجود آمدن این مشكلات خواهند بود . انتخاب برای سریع تر شدن رشد ممكن است باعث بروز این مشكل شود . زیرا استرس هایی كه در نتیجه این عمل بوجود می آید بر روی اسكلت ، ماهیچه ها و بافت های زرد پی پرندگان تاثیرات سویی برجای خواهد گذاشت . 


موضوع : پرورش بوقلمون ,
برچسب ها : ناهنجاریهای پا در بوقلمونهای صنعتی , پرورش بوقلمون , بیماری های بوقلمون ,


((تنها یك كلیك برای تشكر كافیست))
گردآورنده :ادمین 1 در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390      ( ) نظرات

برچسب نوشته ها